Наступає ера відмов від латкового утеплення багатоповерхівок

28.04.2015

 В кожному місті можна побачити різнофасадність багатоповерхівок, які фрагментарно обліплені 5-и сантиметровими пінопластовими конструкціями. Мешканці рятували температуру в своїх квартирах від морозів (теплоенерго не всюди перегріває приміщення) і «ліпили» клаптики нових фасадів, що не повинно дозволятись – це ж втручання у конструкцію будинку без проектної і дозвільної документації. В цьому році наступають зміни.

 
Мінрегіонбуд повідомив про введення в дію національного стандарту ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків», спрямованого на забезпечення зменшення енергозатрат на утримання житлових будинків. Він вступить в дію з 1 жовтня 2015 року з метою забезпечення єдиних підходів при впровадженні комплексної термомодернізації житлових будинків при їх реконструкції та капітальному ремонті.
 
При цьому будуть впорядковуватися вирішення робіт та проблем: 
 
- буде встановлено перелік та порядок проведення робіт з комплексної термомодернізації житлових будинків; 

- документація, необхідна для проведення комплексної термомодернізації отримає відповідні вимоги; 

- отримають загальну допомогу архітектори, проектувальники, що виконують роботи з розробки документації щодо комплексної термомодернізації житлових будинків, а також організації, що виконують роботи з комплексної термомодернізації будинків;  

- будуть вимоги до організацій, які виконують капітальний ремонт та реконструкцію будинків і споруд, роботи з утеплення конструкцій будинків і споруд, ремонт та реконструкцію інженерних мереж; 

- впорядкуються основні правила експлуатації будинків після їх термомодернізації; 

- гармонізують стандарт з діючими на даний час державними, міждержавними, міжнародними стандартами з утеплення будинків, модернізації мереж енергопостачання.
 
Європейська практика показує, що впровадження і контроль за виконанням такого стандарту забезпечить:
 
- зменшення енергозатрат на утримання житлових будинків;

- економію енергоресурсів;

- збільшить термін експлуатації будинків;

- зменшить витрати коштів на утримання будинків

Комментарии

Пока нет комментариев

Написать комментарийcaptcha