Застосування пінопласту в холодильних установках

10.05.2013

 

Холодильні камери

Для створення холодильних приміщень, вітрин, холодильників та вагонів-холодильників, установок для замороження, для обладнання, що бере участь у перевезенні сухого льоду та ін. часто використовують пінопласт. Цей матеріал так багатозастосовують в холодильному обладнанні через такі його властивості, як теплопровідність і низький рівень вбирання вологи. Експанзіт та мипора, теплоізоляційні матеріали, що традиційно використовувалися для холодильних установок, поступаються за своїми властивостями пінополістиролу. Експанзіт та мипора всотують вологу поступово, що погіршує якість теплоізоляції. На відміну від них, пінопласт має комірчасту структуру і його вологопоглинання зазвичай становить не більше 3%. Ця особливість пінопласту зберігає його від перемороження та руйнування. Пінопласт, який використовують під час ізоляції, може прослужити понад 100 років без погіршення теплоізоляційних якостей матеріалу.

Холодильні камери бувають двох видів: вони або займають все приміщення, де знаходяться, або ж просто розміщені всередині нього. Камери першого типу мають своїми стінками власне стіни будівлі. Коли стіни холодильних камер огороджують двічі, на них менше впливають коливання температур і, отже, відбувається менше температурних деформацій. Такі умови є більш сприятливими для нормального функціонування холодильних камер. Влітку стіни і дахи холодильних приміщень можуть під впливом сонячного проміння розпікатися до 60-70 С і, маючи на увазі, що температура всередині камери складає – 20С, ми отримуємо дуже великий перепад температур. Така ситуація згубно впливає на несучі та огороджуючи конструкції і тому використання пінопласту стає вкрай важливим. В холодильних установках, призначених для зберігання їжі, ізоляція має проводитися і з напрямку стелі камери. Якщо ж ідеться про інші види холодильних установок, можливим стає використання теплоізоляції зверху перекриття. Ізоляція може постраждати через гризунів, тому плити необхідно встановлювати на висоті 1 м від перекриття сіткою зі сталевого дроту. Осередки дроту повинні становити 6х6 мм і закріплюватися в перекритті та стіні.

Холодні сховища

На підлогу холодних сховищ діє як статична вага товарів, що в них зберігаються, так і динамічна вага засобів для перевезення, таких як вилочні навантажувачі. Тому теплоізоляція підлоги подібних приміщень повинна витримувати такі навантаження протягом тривалих періодів, не піддаватися деформації та не протікати. Сам же матеріал підлоги має бути стійким до вологи і не втрачати свої ізоляційні якості при значних пониженнях температури. Обігрівальні кабелі, вбудовані в бетонні плити під теплоізоляційним шаром, часто використовують при створенні підлог холодних сховищ. Задля уникнення промерзання їх закладають нижче ґрунту, а сам теплоізоляційний шар захищають спеціальним шаром паронепроникного матеріалу.

Стіни холодних сховищ

Щоб отримати певні теплоізоляційні властивості плити пінопласту можна укладати в один чи кілька шарів. При закладанні першого шару плити пінопласту кріпляться бітумним чи цементним розчином до паронепроникного шару. Наступні ж шари укладаються з допомогою склеювального матеріалу. Коли висота стін перевищує 2,5 м, найбільш ефективним стає використання механічного кріплення. Всередині холодних сховищ стіни можуть оброблятися штукатуркою або металообшивкою. Вага штукатурки може компенсуватися за допомогою додаткових горизонтальних опор. Металообшивка має розташовуватися між двома шарами теплоізоляційного матеріалу на відстані приблизно 2 м. Така обшивка має закріплюватися горизонтальними кронштейнами. Ця технологія допустима лише при зведенні нових будівель. Вирахування товщини теплоізоляційного шару Товщину теплоізоляційного шару диктують кліматичні умови та власне призначення будівлі. Під час визначення товщини теплоізоляції необхідно також пам’ятати про захист від конденсату та енергозбереження. Скажімо, коли йдеться про мінімальну теплоізоляцію промислових будівель, товщина шару пінополістиролу для даху повинна складати 80 мм, а для стін – 60 мм.

Комментарии

Пока нет комментариев

Написать комментарийcaptcha